DOMY z\i BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ
szybka prosta budowa
rata mniejsza niż wynajem

znajdź nas na facebooku

Oferta sprzedażdomów.com

Firma Inteligentny Dom od ponad 25 lat uczestniczy w procesie budowy domów. Obserwując zmagania w dążeniu do budowy wymarzonego domu klientów, których obsługujemy w zakresie między innymi instalacji i automatyki postanowiliśmy stworzyć zespół, który zaprojektował i wyprodukował dom do złożenia w zaledwie kilka dni. Skompletowaliśmy elementy tak, abyś nie musiał biegać po hurtowniach, a sam montaż uprościliśmy tak, abyś nie musiał szukać super fachowców (chociaż oczywiście polecamy wykonanie przez najlepszych specjalistów). Naszym marzeniem jest tworzenie domów skonstruowanych z prostych modułów i w pełni skompletowanych, aby ich złożenie było bezproblemowe i jak najmniej pracochłonne. Nasze kompleksowo wyposażone domy to brak zmartwień dla Ciebie typu: czym mam zaizolować powierzchnię, jak wygłuszyć ściany, jakiego materiału użyć, by zwiększyć bezpieczeństwo, jaką termoizolację zastosować, aby jak najdłużej spełniała swoją funkcję, czym zasilić dom, żeby nie tylko nie tworzył kosztów, ale generował przychód. Naszą pasją jest tworzenie i wyszukiwanie innowacyjnych technologii i materiałów, dzięki którym dom staje się energooszczędny, bezpieczny, bezobsługowy i komfortowy. Przedstawiamy nasz nowy projekt – nowoczesny, parterowy, całoroczny domek z antresolą dla osób lubiących przytulne wnętrza, charakteryzujący się nowoczesnym designem. Wszystkie niezbędne materiały otrzymujecie Państwo przy zakupie domku. 

Specyfikacja domku

Dom o powierzchni użytkowej ~ 35 m2 składa się z pokoju z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki, komunikacji oraz antresoli (możliwość zaaranżowania wnętrza według własnych potrzeb). Wybierając tę ofertę otrzymują Państwo nowoczesną i prostą bryłę z kompletem niezbędnych materiałów do postawienia takiego domu nawet samodzielnie. Najcięższe elementy zestawu ważą maksymalnie 65 kg. Dołączamy również instrukcję, w której, krok po kroku, opisany jest każdy etap prac. Konstrukcja modułowa, łatwa do złożenia (choć nie można powiedzieć, że budowa domu jest prostym procesem, naszym zadaniem jest zrobienie jak najwięcej ilości uproszczeń, pracy w fabryce, aby usprawnić pracę na budowie), powtarzalne moduły możliwość skracania i przedłużania bryły. Duże przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrza i wyszukany widok za oknem. Wraz z produktem (ponumerowane elementy) otrzymują Państwo dokumentację rysunkową przydatną podczas zgłoszenia budynku w miejscowym urzędzie oraz filmy, animacje z instruktarzem montażu. Cały czas udoskonalamy produkt upraszczając jego montaż i poprawiając parametry a także dodajemy coraz więcej materiałów instruktażowych. Do budowy domku używamy materiałów certyfikowanych o najlepszych parametrach. Konstrukcja domu o solidnym szkielecie, wyselekcjonowane drewno konstrukcyjne certyfikowane C24 skandynawskie. Stolarka okienna: okna trzyszybowe z  thermofloat`em na zewnątrz i wewnątrz (współczynnik okna 0,5 W/m2K), dach kryty blachą „na rąbek”. Model blachy rąbek, Panel Retro 25/521 kolor 7016 mat AM. Kolor pokrycia dachowego antracyt. Odporne na trudne warunki płyt farmacell, H2O, Cetris, powłoka termoizolacyjna o współczynniku λ
0,000053, Drzwi wejściowe antywłamaniowe U=1,1

Parametry, wymiary

Typowy (35m2)

 • Wymiary fundamentu: 4,8m (szerokość) x 7,2 m (długość) x 5,4 m (wysokość) 
 • kąt nachylenia dachu 45°
 • Powierzchnia dachu 48,24 m2
 • Wysokość ścianki kolankowej do 68 cm
 • Powierzchnia całkowita: 47 m2 (parter + antresola)
 • Powierzchnia zabudowy: 34,56 m2
 • każdą bryłę możemy powiększyć o moduł długości 1,2m co przy szerokości 4,8m co daje nam takie powierzchnie zabudowy  :

Technologia, konstrukcja

 • Ściany  -szkielet drewniany
 • Strop (parter)- drewniany
 • Strop antresola – drewniany
 • Dach – blacha rąbek
 • Technologia – drewniany, ramowa
 • Konstrukcja dachu – więźba ramowa, modułowa

Dom bez pozwolenia na budowę

Podstawą prawną do budowy bez pozwolenia jest: art.29 ust. 1 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. – Prawo budowlane /tj.: Dz. U. 1994 nr 89 poz. 414 z późn. zm. Załączniki określa art. 30 ust. 2 ustawy – Prawo budowlane. Budowa standardowego domu wiąże się z wieloma wizytami w urzędach oraz czasochłonnym czekaniu na wydanie pozwolenia lub dokumentów. Przy naszych domkach na decyzję administracyjną nie czekasz ani minuty – zarówno metraż, jak i sama konstrukcja mieszczą się w ramach tzw. budowy na oświadczenie. Oznacza to, że w dowolnym momencie, na podstawie zgłoszenia możesz złożyć zamówienie na nasze domy do 35 m2 i rozpocząć realizację swoich planów.

Dom do 70 m2 -formalności

Od 3 stycznia 2022 r. weszły w życie przepisy umożliwiające budowę domu bez pozwolenia na budowę, bez kierownika budowy i dziennika budowy.
Inwestor może zbudować dom o powierzchni zabudowy (po obrysie) wynoszącej do 70 m2.
Wielkość działki. 
Działka musi mieć min. 500 m2, każde następne 500m2 to możliwość postawienia kolejnego domu. 
Wytyczne
Budynek musi być wolnostojący i może mieć maksymalnie dwie kondygnacje. Dom można zbudować wyłącznie na własne potrzeby (nie może być wynajmowany). 
W zależności od lokalnych uwarunkowań postawimy dom z płaskim dachem lub z dachem pochyłym i niewielkim poddaszem, decyduje o tym zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub wydane warunki zabudowy (WZ).
Powierzchnię budynku oblicza się następująco:
pomieszczenia lub ich części o wysokości równej lub większej 2,20 m uwzględnia się w obliczeniach w 100 proc.,
pomieszczenia lub ich części o wysokości od 1,40 m do 2,20 m uwzględnia się w 50 proc.,
pomieszczenia lub ich części o wysokości poniżej 1,40 m pomija się w obliczeniach.
więcej informacji na :
https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/ulatwienia-w-budowie-domow-do-70-m2
your 360 images

Cena od 49900 zł

Cena takiego domu w stanie surowym otwartym to 49900 zł + VAT 8%. Z uwagi na dynamicznie zmieniające się ceny materiałów, aktualną ofertę wraz z ceną wyślemy przed realizacją zamówienia. Ilość  metrów może nieznacznie odbiegać od podanych w zależności od układu ścian działowych oraz udoskonalenia technologii. 

Cennik \ Standardy

 • powłoka termoizolacyjna o współczynniku przewodzenia ciepła λ 0,000053 (opcja)
 • certyfikowane materiały 
 • domek energooszczędny – instalacja fotowoltaiczna (opcja) 
 • kompleksowe wsparcie i fachowe doradztwo -budowa nawet w kilka dni 
 • niskie koszty eksploatacji, możliwość generowania nadwyżek energii do zasilenia innych domków lub na sprzedaż 
 • do końca roku 2021 bez opłat w standardzie wyposażamy dom w inteligentną instalację sterowania głosem, oświetleniem, dźwiękiem, etc. 
 • w standardzie premium: instalacja off grid, niewidzialne głośniki, klimatyzacja 
 • pakiety rabatowe do hurtowni budowlanych oraz sklepów z wyposażeniem na terenie Polski 
 • finansowanie; raty, leasing 103%


Gwarancja

Na zakupiony przez Państwa domek otrzymują Państwo 5 lat gwarancji. Opcja wydłużenia gwarancji do 25 lat. Dziękujemy za zainteresowanie! Zainspirowaliśmy Cię do budowy własnego domu? Pojawiły się pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedź? A może jesteś zdecydowany na rozpoczęcie nowego etapu w życiu – z własnym kameralnym domkiem? Cieszymy się i z chęcią opowiemy o naszych propozycjach.

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 501 032 892, lub prześlij do nas zapytanie na adres e-mail biuro@gft.pl Zachęcamy także do śledzenia rozwoju na mediach społecznościowych.

Domek, który postawisz ze znajomymi

Brak komentarzy

Może niewielki, ale jednak dom, który poskładasz w towarzystwie znajomych niczym meble z Ikea? I nie mówimy o altance na działce, ale o pasywnym, całorocznym,…

Read More »

Następca domku Brda na miarę XXI wieku

Brak komentarzy

Niegdyś kultowe, są częstym punktem krajobrazu w wielu turystycznych zakątkach Polski. Domki Brda nadal przyjmują gości, jednak czasy świetności mają już dawno za sobą. Powstał…

Read More »
ZOSTAW NUMER
ODDZWONIMY!
ZOSTAW NUMER
ODDZWONIMY!